Pobiłem swój rekord chodząc w kolorowych skarpetkach

2
1
W czwartek wziąłem udział w otwartym treningu, który został zorganizowany w Światowy Dzień zespołu Downa. Zrobiłem w sumie 11 okrążeń na bieżni czyli 4.5 kilometra.

Na trening, który został zorganizowany na bieżni stadionu miejskiego w Jarocinie zostałem zaproszony przez Biegaczy Jarocina. W sumie w imprezie, która miała na celu zwrócenie uwagi na osoby chore na Zespół Downa wystartowało ponad 170 zawodników.

W tych zawodach nie było rywalizacji. Każdy sam sobie zakładał cel,  który chciał wykonać. Jedyną narzuconą zasadą było przyjście w dwóch różnokolorowych skarpetkach.

Przed imprezą postawiłem sobie cel, że zrobię 10 okrążeń czyli 4 kilometry. W sumie udało mi się przejść nieco więcej, bo 11 okrążeń jarocińskiego stadionu. Dało mi to 4.5 kilometra. Jestem z siebie bardzo zadowolony.

Jednak od początku nie było kolorowo. Przy siódmym okrążeniu coś się we mnie zablokowało. Czułem jak opadam z sił i nie chce mi się dalej maszerować. Wsparcie osób, które biegały było bardzo podnoszące na duchu i w konsekwencji udało mi się zebrać i zaliczyć kilka dodatkowych okrążeń. Jedni powiedzą, że to nie jest duże osiągnięcie. Jednak osobiście powiem, że dla mnie jest, bo jeszcze niedawno w ogóle się nie ruszałem.

Chciałem podziękować wszystkim, którzy dobrym słowem wsparli mnie podczas tych zawodów. Na pewno na tym nie poprzestanę i będę chodził dalej.

Wszystkie osoby, które czytają mój wpis namawiam do tego samego. Zacznijcie ćwiczyć, a będziecie z siebie zadowoleni.

Fot.: Katarzyna Hofmann / Biegacze Jarocina

 

Kamil Bachorz

Kamil Bachorz

Od 12 lat pracuję w mediach, obecnie w Radiu Elka. Mój blog powstał z myślą pomocy innym osobom, które zmagają się z otyłością. Ja podjąłem próbę zrzucenia wagi. Mogę powiedzieć, że jestem inną osobą. Nie tylko patrząc po moim wyglądzie, ale także samopoczuciu. Moim celem jest zrzucenie w sumie 50 kilogramów. Jednak wiem, że do tego jest jeszcze bardzo długa droga.O mnie

Mam 30 lat. Urodziłem się w Jarocinie. Jestem magistrem dziennikarstwa i komunikacji społecznej. Od 12 lat pracuję w mediach, obecnie w radio “Elka”.Możesz mnie wesprzeć

Chcę pomóc