Starajmy się uciekać z domu jeśli chcemy palić kalorie!

alan-ur.jpg
Przyszła wiosna. Dlatego warto zostawić codzienne obowiązki i wyjść na świeże powietrze. Trener personalny Alan Urbaniak podkreśla, że warto się ruszać, bo każde ćwiczenia wpływają dobrze na nasze zdrowie.

Dlaczego warto się ruszać?

Ruch jest najważniejszym napędowym czynnikiem naszego życia. Gdy się ruszamy palimy kalorie, gdy się ruszamy nasze serce pracuje, dotleniamy się. Nasz układ sercowo naczyniowy niesamowicie na tym korzysta. Pamiętajmy ruch jest życiem, gdy go zabraknie systematycznie będziemy skracać nasz żywot. Dlatego wstajemy z kanapy!

Jak się powinno ćwiczyć:

Każdy z nas jest w innej sytuacji. Dlatego ćwiczenia powinny być spersonalizowane. Każda próba wejścia  np. na siłownię powinna być poprzedzona rozmową z instruktorem który nas wprowadzi. Przynajmniej na początku tak powinno wyglądać nasza przygoda ze sportem siłowym. Natomiast pamiętajmy że najważniejszym i pierwszym naszym treningiem jest zwykły ruch czy marsz. Nasza aktywność  decyduje o tym czy będziemy szczuplejsi. Dlatego ruszajmy się.

Jakie ćwiczenia powinno się robić na wiosnę?

Krótko i na temat, jeśli dopiero zaczynamy to ruszamy w teren, marsz w lesie, parku na stadionie, korzystajmy z pięknej pogody. Starajmy się uciekać z domu jeśli chcemy palić kalorie!

Kamil Bachorz

Kamil Bachorz

Od 12 lat pracuję w mediach, obecnie w Radiu Elka. Mój blog powstał z myślą pomocy innym osobom, które zmagają się z otyłością. Ja podjąłem próbę zrzucenia wagi. Mogę powiedzieć, że jestem inną osobą. Nie tylko patrząc po moim wyglądzie, ale także samopoczuciu. Moim celem jest zrzucenie w sumie 50 kilogramów. Jednak wiem, że do tego jest jeszcze bardzo długa droga.O mnie

Mam 30 lat. Urodziłem się w Jarocinie. Jestem magistrem dziennikarstwa i komunikacji społecznej. Od 12 lat pracuję w mediach, obecnie w radio “Elka”.Możesz mnie wesprzeć

Chcę pomóc