Uczcili 101. rocznicę wybuchu Powstania Wielkopolskiego [ZDJĘCIA]

1809-14488-1100x900.jpg
W Mieszkowie oraz Jarocinie była obchodzona 101. rocznica wybuchu Powstania Wielkopolskiego. Podczas uroczystości pod pomnikami złożono kwiaty oraz zapalono znicze. Z kolei na jarocińskim rynku zostało odpalonych 101. rac.

Uroczystości w których także brałem udział, gdyż robiłem relację na antenę Radia Elka Jarocin rozpoczęły się od zapalenia zniczy na grobach powstańców, znajdujących się na jarocińskich cmentarzach. Następnie popołudniu złożono kwiaty pod pomnikiem gen. Stanisława Taczaka w Mieszkowie.

Fot. Jarocin.pl

Główne uroczystości odbyły się w Jarocinie. Na początek delegacje złożyły kwiaty pod pomnikiem mjr. Zbigniewa hr. Ostroróg-Gorzeńskiego w Jarocinie. Następnie w kościele p.w. Marcina odbyła się msza św. w intencji powstańców.

Fot. Jarocin.pl

– Powstańcy Wielkopolscy to nasi bliscy, którzy opuścili rodzinne domy i  w latających kompaniach walczyli na wszystkich frontach powstania. Wielkopolska stała się wolna, niepodległa, włączona w granice niepodległej Polski – mówił podczas uroczystości Robert Kaźmierczak, zastępca burmistrza Jarocina.

Na koniec zostały złożone kwiaty pod tablicą, która znajduje się przed kościołem oraz odpalonych zostało 101. rac.

Fot.: Jarocin.pl

Kamil Bachorz

Kamil Bachorz

Od 12 lat pracuję w mediach, obecnie w Radiu Elka. Mój blog powstał z myślą pomocy innym osobom, które zmagają się z otyłością. Ja podjąłem próbę zrzucenia wagi. Mogę powiedzieć, że jestem inną osobą. Nie tylko patrząc po moim wyglądzie, ale także samopoczuciu. Moim celem jest zrzucenie w sumie 50 kilogramów. Jednak wiem, że do tego jest jeszcze bardzo długa droga.O mnie

Mam 30 lat. Urodziłem się w Jarocinie. Jestem magistrem dziennikarstwa i komunikacji społecznej. Od 12 lat pracuję w mediach, obecnie w radio “Elka”.Możesz mnie wesprzeć

Chcę pomóc